Фіналістами конкурсу на посаду прем’єр-міністра Великобританії стали колишній міністр фінансів Ріші Сунак та міністр закордонних справ країни Ліз Трасс.

Про це пише BBC.

Таким чином Пенні Мордаунт вибула з боротьби.

Очільниця МЗС отримала за добу ще 27 голосів підтримки, у той час як Мордаунт набрала лише 13.

“Трасс знищила невелику перевагу Мордаунт у фінальному голосуванні серед депутатів-консерваторів, забезпечивши собі місце у другому турі зі 113 голосами проти 105”, – йдеться у повідомленні.

Тепер Трасс змагатиметься з Сунаком, який набрав 137 голосів.

Переможця буде визначено голосуванням серед членів Консервативної партії.

Сунак, який пішов у відставку у межах “заколоту” в кабінеті міністрів проти Бориса Джонсона, неодноразово конфліктував з Трасс через економічну політику під час лідерської кампанії.

Трасс пообіцяла зниження податків на 38 мільярдів фунтів стерлінгів, якщо вона переможе, включно зі скасуванням квітневого підвищення ставки національного страхування, запровадженого урядом, коли Сунак ще працював у казначействі.

Вона також пообіцяла скасувати заплановане підвищення корпоративного податку з квітня 2023 року, про яке Сунак оголосив торік у березні.

Сунак відкинув її пропозиції, заявивши, що підвищення податків необхідне для відновлення державних фінансів після пандемії коронавірусу, і звинувативши Трасс у торгівлі “некорисною економікою”.

Сунак заявив, що хоче знизити податковий тягар, але лише після врегулювання питання інфляції, показник якої зараз перебуває на найвищому рівні за 40 років.

Хоча Сунак отримав перше місце у всіх турах голосування серед депутатів-консерваторів, опитування показали, що йому може бути важко зберегти свою перевагу серед депутатів.

Згідно з опитуванням YouGov серед 725 членів партії, Сунак програє Трас в очній ставці, яка випереджає його з 54% проти 35%.

З 28 липня по 31 серпня триватимуть регіональні збори консерваторів. 25 липня Трасс і Сунак зійдуться віч-на-віч під час дебатів у прямому ефірі на BBC One. 4 серпня мають також відбутися дебати на Sky News.

З початку серпня до 2 вересня майже 160 000 членів-консерваторів проголосують поштою або в Інтернеті за свого фаворита, а переможця оголосять 5 вересня.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email