Щодня газопроводом поставлятимуть 67 млн кубічних метрів газу. Це відповідає обсягу постачань до початку ремонтних робіт, однак становить лише 40 відсотків від проектної потужності трубопроводу.
Незважаючи на побоювання Заходу, Газпром після закінчення ремонтно-профілактичних робіт на газопроводі Північний потік у четвер, 21 липня, відновив постачання газу до Німеччини. Першого дня для прокачування заброньовано 30 відсотків потужності газопроводу, повідомив голова Федерального агентства з мереж Клаус Мюллер.

Як заявив представник Nord Stream AG, поки щодня газопроводом поставлятимуть 67 млн ​​кубічних метрів газу. Це відповідає обсягу постачань до початку ремонтних робіт, однак становить лише 40 відсотків від максимального завантаження трубопроводу. 60-відсоткове зниження поставок, що відбулося в червні, російська сторона пояснила неповерненням турбіни Siemens, яка перебувала на ремонті в Канаді, для компресорної станції Портова.

Газпром зупинить ще одну турбіну

Канадська влада спочатку відмовилася повертати турбіну через санкції щодо Росії. Однак після переговорів із німецькою стороною, незважаючи на протести Києва, 17 липня відправила турбіну до Німеччини. Для її доставки та налагодження потрібно ще 9-12 днів. Чи відновляться після цього постачання газу Північним потоком у повному обсязі — невідомо. Як заявив напередодні президент РФ Володимир Путін, орієнтовно 26 липня Газпром повинен буде зупинити для ремонту через вироблення потужності ще одну турбіну. Він висловив готовність запустити для збільшення поставок газу трубопровід Північний потік-2. Однак, як неодноразово заявляли посадові особи в Німеччині, це питання не розглядатиметься, оскільки новий газопровід не має сертифікації.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію в боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email