Для виконання плану уряду необхідно імпортувати 4,5 млрд. кубометрів газу, що практично нереально за нинішніми цінами.

Нафтогаз навряд чи зможе виконати завдання Кабміну щодо накопичення до опалювального сезону 19 млрд кубометрів газу. Про це заявив голова компанії Юрій Вітренко в інтерв’ю НВ.

 

Наразі у сховищах міститься лише 12,3 млрд. куб. м. Близько мільярда кубометрів на місяць зможе забезпечити внутрішній видобуток. Але ще 4,5 млрд. кубометрів слід імпортувати.

«До опалювального сезону малореально закачати загалом ці 19 млрд кубометрів газу. Через величезну ціну і купу грошей, які потрібні для фінансування такого імпорту. І вже є технологічні обмеження щодо того, скільки газу на добу можна імпортувати і скільки — закачувати. Теоретична можливість є, практичної – немає”, – сказав Вітренко.

При цьому він запевняє, що менший запас газу не буде критичним.

«Важливо, щоб ці додаткові 4-6 млрд кубометрів газу були доступні в опалювальний сезон. Мати багато газу у сховищах — не панацея, бо є обмежена пропускна спроможність підйому газу зі сховищ. Для нас краще, щоб узимку газ заходив трубою — це набагато ефективніше», – пояснив Вітренко.

У крайньому випадку, за його словами, газ можна імпортувати й узимку, але за дуже високими цінами.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію в боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email