Український підпільник розповів про рух опору російським загарбникам на тимчасово окупованих територіях.

Журналіст The New York Times Ендрю Крамер поспілкувався з партизаном із позивним Сварогом про те, як працює українське підпілля у Мелітополі.

Сама бесіда відбулася у Запоріжжі. Спілкування схвалили українські військові.

За словами партизана, після вторгнення РФ в Україну його направили до схованки на складі під Мелітополем. Тут він знайшов вибухівку, детонатори, автомати Калашникова, гранатомет та два пістолети з глушниками.

«Мета (партизанів, — ред.) полягає в тому, щоб показати окупантам, що він не вдома… що вони не повинні спати спокійно», — пояснив Сварог.

Він зазначив, що військові розпочали підготовку партизанів за кілька місяців до вторгнення, коли Росія зосередила війська біля кордонів. Співрозмовник не став озвучувати подробиці своїх операцій, проте він розповів, як його соратники пробралися до Мелітополя, дісталися провулками до потрібного місця, перерізали кабель ліхтарного стовпа та закріпили вибухівку на одному з автомобілів біля поліцейської ділянки.

«Кожен, хто керуватиме цією машиною, буде зрадником. Ніхто там не стежить за громадським порядком. Бомба вбила одного поліцейського і поранила іншого», — розповів український партизан.

Минулого тижня колега Сварога замінував машину колаборанта Шостака, який відповідає за пропаганду. Партизан додав, що його команда заклала бомбу під сидіння водія, налаштували так, щоб при запуску двигуна вона вибухнула. Внаслідок цього Шостак отримав поранення.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email