Під час Маршу феміністок, який проходив сьогодні у Києві на Софіївській площі, на учасників акції був створений напад. Між тим, завдяки вчасним діям поліції радикалам не вдалося здійснити побиття своїх опонентів, лише встигли плеснути на них зеленкою та кефіром. Було затримано четверо з нападників.

«Загроза правих — це не жарти. до маршу нам з товаришками не пощастило привернути увагу Завірюхи (Віта Заверуха), на самому марші наткнулися на Різніченків (мався на увазі праворадикал Дмитро Резниченко та його спільники по батальйону Донбас, радикалів з руху С14, та ін.) які не зрозуміло що там робили, це якщо не згадувати про напади і зеленку, краплі якої я лише зараз змила з обличчя» — прокоментувала подію ліва активістка Альона Ляшева, додавши у публікації власне фото із плакатом «ні декомунізації прав жінок».

Варто нагадати, що погрози правих лунали ще напередодні акції. Так, відома праворадикальна активістка, Віта Заверуха, яка звинувачена у подвійному вбивстві співробітників патрульної поліції, але нещодавно була відпущена під грошову заставу, закликала правих до участі у контрдемонстрації під час проведення акції феміністок:

«Наближається восьме березня, а з ним, з-під снігу вилазять феміністки. Стає тепліше, отже можна виходити з голими грудьми посеред міста. Ці бидлуваті пані кричать, що їхні права притісняють, що немає рівності… Що? Я теж жінка. Жодного разу моїх прав не було притіснено через мою стать, навпаки, я, відносно чоловіків маю безліч привілегій у всьому. Я — жінка, і мене поважають чоловіки. Ні, не відносяться, як до рівного, адже ми всі різні та маєм різні здібності. І я не хочу рівності, я хочу готувати сніданок своєму чоловіку, народжувати та виховувати дітей. Я хочу щоб він захищав мене. Адже він мій чоловік. Я не хочу рівності. Ми можемо виконувати спільну роботу, можемо разом воювати, двіжувати, але ми різні. І це добре. Я хочу бути жінкою. А ти хочеш? 8 березня відбудеться феміністичний флешмоб на Софіївській площі. Ти проти? Приходь. Покажемо, що ми вірні традиційним сімейним цінностям. Не потрібно соромити нашу Країну».

Між тим, самі ультраправі заперечують агресивні дії зі свого боку:
«Ми прийшли, аби взяти коментарі в комуністів, але на нас напала внутрішня охорона заходу – анархісти якісь, чи що» — заявив Артем Олійник,один з учасників нападу, після свого виходу з поліції.

Print Friendly, PDF & Email