Китайські публічні виробничі компанії високого класу витримали торгову війну зі західними конкурентами і їх технологічний тиск, щоб досягти сукупного зростання доходів на 12 відсотків з 2017 по 2021 рік, а їх прибуток почав зростати в 2020 році, згідно з даними, що містяться в «білій книзі», опублікованій Китайської асоціацією громадських підприємств.

Це потужне відображення стрімкого розвитку китайського сектору високотехнологічного виробництва — від судно до авіабудування — за останні кілька років, незважаючи на такі проблеми, як пандемія коронавірусу, оскільки Китай нарощує свою виробничу міць.

Технологічний тиск з боку Заходу зробить Китай лише сильнішим, рахують експерти.

Станом на грудень на торгівельних біржах котирувалася 2121 компанія, що займається виробництвом продукції високого класу, що становить 65% від усіх зареєстрованих на біржі компаній, які займаються виробництвом, та на 69,7% більше, ніж наприкінці 2017 року.

Кількість компаній з ринковою капіталізацією понад 10 млрд юанів ($1,44 млрд) зросла з 338 наприкінці 2017 року до 664 компаній на момент виходу «Білої книги». Найбільше зростання ринкової вартості спостерігалося у компаніях, що займаються виробництвом напівпровідників, енергетичного обладнання та нової енергетики.

У Білій книзі показано, що китайські виробничі компанії високого класу швидко зміцнюються. Їхні доходи зросли з 7,47 трильйона юанів у 2017 році до 11,79 трильйона юанів у 2021 році.

Однак у 2018 році прибутковість компаній впала через торговельну війну та інші фактори, але у 2020 році прибутковість почала покращуватися, і цього року темпи зростання склали близько 46%.

"Китайські виробничі ланцюжки поставок, представлені високотехнологічним виробництвом, стали однією з порівняльних переваг всеосяжної економіки Китаю", - заявив Чен Цзя, незалежний аналітик з міжнародної стратегії.

В останні роки було багато новин про досягнення виробничих компаній. Наприклад, Китай поставив свій перший пасажирський літак C919, який, як очікується, надійде до комерційної експлуатації на початку 2023 року.

У червні Китай поставив найбільший у світі контейнеровоз, перший свого роду, вироблений країною, згідно з повідомленнями ЗМІ.

Тіан Юн, економіст-ветеран, підкреслив, що динаміка модернізації промисловості Китаю є очевидною. Незважаючи на такі проблеми, як пандемія та торговельні війни, темпи зростання прибутку високотехнологічних компаній перевершили очікування ринку.

«З одного боку, ситуація, що склалася, відображає більш раннє стратегічне планування і політичний ривок Китаю, наприклад, у галузі розвитку нової енергетики. З іншого боку, зростання замінників китайської продукції перевершило очікування, незважаючи на те, що Вашингтон наполягає на «розв'язці» промисловості, особливо в області напівпровідникових чіпів», - сказав Тіан.

Експерти кажуть, що це питання часу, коли Китай подолає технологічний примус Заходу.

Чіпи високого класу, особливо ті, що нижче 14 нанометрів, все ще є найбільшим технологічним недоліком Китаю, і для цього буде потрібна участь багатьох відомств і підприємств, які постійно нарощуватимуть свої зусилля.

Зі зростанням вкладу китайських досліджень у передове виробництво, Китай, скоріш за все досить швидко досягне повної внутрішньої заміни всіх високотехнологічних продуктів, включаючи чіпи.

Print Friendly, PDF & Email