У понеділок, 26 листопада, в Брюсселі відбудеться надзвичайне засідання Комісії НАТО — Україна, присвячене конфлікту в Керченській протоці. Про це домовилися президент України Петро Порошенко і генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг в ході телефонної розмови, передає DW. Як сказано на сайті Альянсу, про проведення засідання попросив український президент. Генеральний секретар в свою чергу висловив повну підтримку української територіальної цілісності і суверенітету, до яких відносяться свобода судноплавства у своїх територіальних водах відповідно до міжнародного права.

У той же час представник німецького МЗС повідомив, що російсько-український конфлікт біля берегів Криму стане темою зустрічі в «нормандському форматі». Представники ФРН, Франції, України та Росії, проведуть переговори 26 листопада в Берліні. Уряд Німеччини докладе зусиль для того, щоб в ході зустрічі були досягнуті конкретні результати, зазначив представник МЗС.

На понеділок також заплановано спеціальне засідання постійної ради ОБСЄ по ситуації в Керченській протоці. Зустріч відбудеться на вимогу української делегації при організації за дорученням президента Порошенко «в рамках політико-дипломатичного реагування на черговий акт збройної агресії Росії проти України», повідомляється в Twitter місії України при ОБСЄ і ООН у Відні.

Print Friendly, PDF & Email