Служба безпеки ПриватБанку викрила групу осіб, які займалися розповсюдженням вірусів та їх використання для незаконного збагачення, повідомляє прес-служба ПриватБанку.

Співробітники банку працювали спільно з Поліським управлінням Департаменту кіберполіції та слідчими Рівненської поліції, при процесуальному керівництві Рівненської місцевої прокуратури.

Як повідомили в СБ банку, зловмисники створили бот-мережу, яка сканувала і перебирала паролі до комп'ютерів для отримання повного контролю над ними. Отримавши доступ до комп'ютера, в тому числі і до онлайн-банкінгу, хакери отримували можливість перераховувати кошти з рахунків власника зараженого комп'ютера на підконтрольні рахунки. Також зловмисники використовували спам-розсилку інфікованих електронних листів на адресу представників юридичних осіб.

Злочинна група складалася з чотирьох осіб у віці від 26 до 30 років. За місцем проживання учасників злочинної групи було проведено санкціоновані обшуки. Була вилучена комп'ютерна техніка, додаткові носії інформації і чорнові записи. Вилучену техніку направлено на проведення необхідних експертиз.

Кримінальне провадження розпочато за кількома статтями кримінального кодексу України: ст.361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку) і ст.185 (крадіжка) КК України.

Print Friendly, PDF & Email