Провідні індикатори економіки Китаю демонструють зростаючі ознаки покращення.

«Відновлення економіки Китаю цілком передбачуване, і зростання приблизно на 5% цілком досяжне завдяки численним чинникам, включаючи сильне пожвавлення внутрішнього споживання в першому кварталі 2023 року», - сказав голова Національного бюро статистики (НБС).

Ці слова підкреслюють повну впевненість і рішучість центрального уряду повернути другу за величиною економіку світу на колишній рівень, що надає більш позитивного настрою відновленню світової економіки в умовах зростаючої невизначеності, кажуть спостерігачі.

Під час брифінгу для ЗМІ з приводу економічного зростання Китаю цього року голова НБС заявив, що він повністю впевнений у тому, що загальна економічна ситуація покращиться і очікувані темпи зростання в розмірі близько 5 відсотків будуть досягнуті, ґрунтуючись на судженні про основи економічного розвитку країни.

Він також відзначив очевидні переваги надвеликого ринку Китаю, який має достатню кількість робочої сили та хороші виробничі фактори, що вказує на те, що основи довгострокового поліпшення не змінилися.

Провідні індикатори економіки Китаю також демонструють ознаки поліпшення, що зростають. Наприклад, обсяг залізничних перевезень, виробництво електроенергії та баланс кредитів у юанях стабільно зростали.

За даними НБС, офіційний індекс PMI в обробній промисловості Китаю в лютому зріс на 2,5 процентних пункти до 52,6, досягнувши 11-річного максимуму, що свідчить про те, що учасники ринку з оптимізмом дивляться на потенціал зростання 2023 року і надалі.

Зміна економічних перспектив Китаю додала позитивних чинників для світової економіки.

"З лютого багато міжнародних організацій стали менш песимістично дивитися на світову економіку, а також підвищили свої прогнози щодо зростання світової економіки в 2023 році через швидке відновлення Китаю", - сказав голова НБС.

Експерти зазначили, що його висловлювання стали позитивним сигналом щодо тенденції відновлення ринку для Китаю та всього світу, і ще раз наголосили на впевненості уряду у стабілізації економічного зростання цього року, незважаючи на труднощі.

Судячи з різних показників за останні два місяці, тенденція відновлення економіки КНР очевидна, наприклад, внутрішнє споживання та інвестиції, зазначають експерти, які очікують на сильніше відновлення економіки, починаючи з другого кварталу цього року, при цьому основним фактором зростання стане розширення ринкового попиту.

Однак зовнішні і внутрішні проблеми, що зберігаються, можуть перешкодити повному відновленню економіки.

Умови розвитку складні, і у внутрішній економіці все ще існують глибокі та структурні проблеми, такі як труднощі із зайнятістю та повільне зростання доходів.

Print Friendly, PDF & Email