З початку повномасштабної війни Україна отримала близько 20 тисяч пристроїв Starlink. З них п'ять тисяч – за сприяння Американського агентства з міжнародного розвитку (USAID), ще п'ять тисяч – за сприяння уряду Польщі. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Міністерство цифрової трансформації України.

Зазначається, що ще п'ять тисяч пристроїв отримали завдяки ініціативі міністрів цифрової трансформації країн ЄС, решта від приватних компаній.

Сьогодні Starlink – це та критична інфраструктура, яка впливає на життя тисяч людей. Термінали допомагають зберігати зв'язок енергетичним компаніям, пожежним частинам, рятувальникам, лікарням.

У міністерстві додали, що окрім супутникового зв'язку, Ілон Маск допомагає Україні системами Tesla Powerwall. Це потужні акумулятори, що дозволяють зберігати зв'язок у найгарячіших точках, незважаючи на знеструмлення. Наразі засновник компанії Tesla безоплатно передав Україні близько 50 таких систем.

Starlink – це проект SpaceX, який за допомогою мережі супутників надає доступ до широкосмугового Інтернету. Швидкість такого Інтернету – до 1 Гбіт/с для кожного абонента, а користуватися ним можна у будь-якій точці Землі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що американська компанія SpaceX провела успішний запуск ракети-носія Falcon 9, яка вивела на орбіту 52 супутники глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email