Дивізійний генерал Франсиско Янес, який очолює підрозділ стратегічного планування ВПС Венесуели, закликав збройні сили країни перестати підкорятися режиму Ніколаса Мадуро і визнати лідера опозиції Хуана Гуайдо в якості тимчасового президента. Відео з відповідним закликом було опубліковано в його Twitter. 

На відео генерал Янес заявив, що більшість військових вже відмовилися від підтримки Мадуро, який називає себе жертвою державного перевороту, нібито вчиненого під впливом Сполучених Штатів.

«Венесуельський народ, 90% збройних сил Венесуели не на боці диктатора — вони разом з венесуельцями», — заявляє Янес, додаючи, що «перехід до демократії вже неминучий».

Янес став першим діючим генералом, який визнав перехід влади до лідера опозиції Хуану Гуайдо. У відповідь командування ВПС Венесуели звинуватило генерала Янеса в зраді.

У суботу прихильники опозиції почали чергову акцію загальнонаціонального протесту. Мітинги проти режиму Мадуро проходять в найбільших містах країни. Сам Ніколас Мадуро в суботу оголосив про те, що візьме участь в мітингу на честь 20-річчя від дня першої інавгурації колишнього президента Венесуели — Уго Чавеса.

Нагадаємо, що Ніколас Маудро звинуватив Дональда Трампа в замовлені його вбивства. 

Джерело

Print Friendly, PDF & Email