У Софії Київській в Києві в неділю, 3 лютого, під час божественної літургії пройшла церемонія інтронізації предстоятеля автокефальної помісної православної церкви в Україні Епіфанія, повідомляє ВВС Україна.

Церемонія відбулася на 40-й день народження митрополита Київського і всієі України Епіфанія, якого було обрано предстоятелем Православної церкви України під час об’єднавчого собору в Києві 15 грудня.

Саму церемонію інтронізації провели представник Вселенського патріархату митрополит Галльський Еммануїл, колишній предстоятель УАПЦ митрополит Макарій та митрополит Вінницький Симеон.

Вони по черзі посадили митрополита Епіфанія на спеціально виготовлений для нього трон з виголосом «Аксіос» [достойний].

Після цього Епіфанію піднесли ознаки предстоятельського сану: хрест підніс митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан, панагію [невеликий образ Богоматері] підніс митрополит Юрій, який очолює Українську православну церкву в Канаді, другу панагію підніс митрополит Антоній, який є предстоятелем Української православної церкви в США. [Право носіння другої панагії — привілей предстоятелів помісних церков].

Після облачення в ці церковні символи інтронізація вважається довершеною, і митрополит Епіфаній став повноцінним предстоятелем помісної Православної церкви України.

На церемонії був присутній президент Петро Порошенко разом з дружиною, представники Константинополя, Афона, Української православної церкви в США та Канаді, а також предстоятель УГКЦ патріарх Святослав, предстоятелі Римо-католицької церкви та протестантських церков.

Філарет не був присутній на церемонії за станом здоров’я. Натомість він надіслав Епіфанію своє привітання.

*Інтронізація — це церемонія входження на престол та офіційний початок виконання обов’язків предстоятеля. 

Print Friendly, PDF & Email