Вищий антикорупційний суд (ВАКС) заочно заарештував власника агрохолдингу Укрлендфармінг Олега Бахматюка, якого підозрюють у 722 млн грн хабарів екс-главі Державної фіскальної служби України Роману Насірову та його раднику. У повідомленні САП ім'я власника агрохолдингу не називається, але Інтерфакс-Україна зазначає, що фігурант справи - Бахматюк.

"7 березня 2023 року слідчий суддя ВАКС за клопотанням детективів НАБУ, узгодженим прокурором САП, обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою власнику одного з агрохолдингів, який у власних інтересах надав неправомірну вигоду у розмірі 722 млн грн колишньому голові ДФС України та його раднику", - йдеться у повідомленні.

Встановлено, що протягом 2015-2016 років голова ДФС України отримав на свою користь та на користь третіх осіб від власника агрохолдингу понад 722 млн грн за дії, пов'язані із забезпеченням відшкодування понад 3,2 млрд грн ПДВ підконтрольним Бахматюку юридичним особам.

"Як встановило слідство, надання неправомірної вигоди в іноземній валюті (5,5 млн дол. та 21 млн євро) відбувалося з використанням низки компаній, зареєстрованих за кордоном, які належали власнику одного з агрохолдингів, а її отримання посадовцем - з використанням підприємств-нерезидентів, контроль за діяльністю яких здійснювався безпосередньо головою ДФС України, його радником та іншими особами, пов'язаними з ним спорідненими взаєминами", - повідомляє САП.

Print Friendly, PDF & Email