На цьому тижні в Німеччині, Швейцарії та Бельгії пройшли протести, влаштовані школярами, щоб привернути увагу суспільства до проблеми зміни клімату, передає ВВС Україна. 

Тисячі дітей пройшлися маршем через Берлін, щоб закликати до жорсткіших заходів проти глобального потепління. Німецька молодь  мобілізується за допомогою хештегу #FridaysForFuture у Twitter, а також використовує слоган «Планети Б не існує».

Їхній протест збігся з урядовими переговорами про те, як зменшити залежність Німеччини від вугілля та підвищити використання відновлюваних джерел енергії. В результаті парламентська комісія вирішила, що ФРН до 2018 року має відмовитися від використання вугілля для виробництва електроенергії. 

Молоді активісти закликають світових лідерів і очільників корпорацій дотримуватися амбітних цілей, узгоджених у Парижі в 2015 році для боротьби зі зміною клімату.

У четвер 35 тисяч підлітків пройшлися Брюсселем, де розташовані основні інституції ЄС, виступаючи проти глобального потепління. Студенти і школярі тримали транспаранти, на яких були надруковані гасла «Динозаври вважали, що вони теж мають час» і «Будьте частиною рішення, а не забруднення».

Менш масові протести пройшли у Швейцарії, де людей надихнула 16-річна шведська активістка Грета Тунберг.  Починаючи з серпня, вона кожну п’ятницю сиділа біля шведського парламенту, щоб донести послання про клімат. А на час проведення Всесвітнього економічно формуму Грета приїхала в Давос, щоб закликати учасників забезпечити зелене майбутнє нашій Землі. 

У розмові з BBC вона сказала: «Я хотіла донести ідею про те, що більшість шкідливих викидів викликана всього лиш кількома людьми, дуже багатими людьми, які перебувають тут, у Давосі».

Print Friendly, PDF & Email