Європейському парламенту пропонують закликати Європейський Союз закрити європейські порти для російських суден з Азовського моря і ввести цілеспрямовані санкції проти Російської Федерації за агресію в Керченській протоці і Азовському морі. Відповідну поправку до проекту резолюції Європарламенту, яка є частиною представленого 11 грудня співдоповідачем ЄП з питань України Міхаель Галер доповіді про стан імплементації Україною Угоди про асоціацію з ЄС, запропонував румунський євродепутат Крістіан Преда.

Зокрема, Європарламенту пропонується рішуче засудити свідомий акт агресії Російської Федерації проти України, який відбувся 25 листопада в Керченській протоці, і вимагати негайного і безумовного звільнення всіх українських кораблів і моряків. Крім того зауважується, що до моряків необхідно ставитися як до військовополонених. 

У випадку відмови Росії виконати ці вимоги, пропонується ввести цілеспрямовані санкції. В проекті резолюції підкреслюється, що немає виправдання застосуванню Росією такої військової сили проти українських судів.

Нагадаємо, що раніше з закликом ввести санкції проти Росії виступили 97 депутатів Європейського Парламенту. Вони звернулися з цим проханням до Високого Представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріку Могеріні, зазначивши, що дії РФ є грубим та провокаційним порушенням міжнародних правил та угод та пряма загроза миру і безпеці.

Джерело: УНІАН

Print Friendly, PDF & Email