97 депутатів Європейського Парламенту закликали Високого Представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріку Могеріні та уряди європейських держав запровадити санкції проти Росії. Про це сказано в тексті листа адресованого депутатами Могеріні, який було розповсюджено на сторінці Місії України при ЄС у Facebook.

У листі нагадується про події 25 листопада, коли Росія вчинила акт агресії проти трьох українських військових суден, в результаті чого порушуючи міжнародне законодавство РФ захопила кораблі, та заарештувала їх екіпаж. Останні події євродепутати називають лише верхівкою піраміди злочинних дії російської влади, на ряду з анексією Криму, фінансуванням військового конфлікту на сході України, визнанням виборів на тимчасово непідконтрольних територіях та спорудження моста через Керченську протоку без згоди української сторони. 

«Події, що відбулися в ці вихідні, повинні розглядатися як частина більш широкої стратегії посилення та загострення напруги між Росією та Україною, грубе та провокаційне порушення міжнародних правил та угод та пряма загроза нашого власного миру та безпеки» — йдеться в документі.

Завершується лист тим, що агресія Путіна не може залишатися без відповіді, і члени Європейського парламенту закликають верховного представника ЄС Федеріку Могеріні і всіх лідерів європейських урядів накласти цільові санкції проти Росії. 

«Європа не може самоусунутися, поки президент Путін повільно, але неухильно змінює основи міжнародного порядку, що базується на правилах», – вважають євродепутати.

Print Friendly, PDF & Email