Парламентарії з 18 країн ЄС виступили з закликом прийняти в Євросоюзі «закон Магнітського», який би передбачав штрафні заходи проти осіб, які порушують права людини в усьому світі. Про це йдеться у відкритому листі, опублікованому в п’ятницю, 7 грудня, в газеті Tagesspiegel, передає DW.

На сьогоднійшній день санкції згідно «законам Магнітського» загрожують рорушникам прав людини в шести країнах: США, Канаді, Великобританії, Естонії, Латвії та Литві. Європарламент ще в 2014 році закликав прийняти цей закон, який забороняє в’їзд в ЄС і заморожує активи тим, хто винен у смерті Сергія Магнітського, проте далеко не всі країни Євросоюзу прислухалися до цього заклику, відзначається в листі.

Влітку нинішнього року уряд Нідерландів представив законопроект, який передбачає глобальний режим санкцій за порушення прав людини. Пропозицію  буде розглянуто 10 грудня на зустрічі міністрів закордонних справ країн Євросоюзу. У зв’язку з цим автори листа закликали уряди всіх країн ЄС схвалити європейський «закон Магнітського» і таким чином увічнити ім’я Сергія Магнітського.

Російський юрист Сергій Магнітський надавав юридичні послуги інвестфонду Hermitage Capital Management Вільяма Браудера, який працював на російському ринку з 1995 по 2006 роки. У 2007 році дочірні підприємства фонду в Росії запідозрили в ухиленні від податків. Після обшуків Магнітський звинуватив чиновників російського МВС і прокуратури у використанні отриманих ними матеріалів для розкрадання понад 230 млн доларів державних коштів. У відповідь юриста звинуватили в ухиленні від податків. Він був заарештований і помер у лікарні СІЗО «Матроська тиша» в листопаді 2009 року. За твердженням адвокатів, причиною смерті стала відмова надати юристу необхідну медичну допомогу.

Print Friendly, PDF & Email