Країни ОПЕК і не-ОПЕК домовилися про зниження видобутку нафти на 1,2 млн барелів на добу, повідомляє Интерфакс з посиланням на міністра нафти Іраку Тамера аль Гадбана.

За словами політика, із загального обсягу зниження 800 тис. Барелів на добу припаде на країни ОПЕК, а решта 400 тис. б/д - на країни, що не входять в організацію. Таким чином, кожна з країн повинна скоротити видобуток нафти приблизно на 3%.

За точку відліку скорочення взято жовтень 2018 року. Угоду продовжено на півроку з можливим переглядом у квітні.

При цьому аль Гадбан зазначив, що угода не передбачає виключень з угоди ні для однієї з країн, проте деякі країни можуть мати "свої міркування".

Однак Іран домігся виключення з угоди щодо обмеження видобутку нафти країн ОПЕК +. «Іран повинен бути звільнений від усіх зобов'язань щодо кількісних обмежень рівнів видобутку нафти, поки діють незаконні санкції [США]», – нагоосив напередодні засідання ОПЕК міністр нафти Ірану Біжан Намдара Зангане.

Раніше повідомлялося, що Росія і ОПЕК запропонували Ірану символічно скоротити видобуток без реального зниження виробництва нафти для збереження загальної угоди ОПЕК +. Однак Іран відмовився від цього кроку.

Нагадаємо, що Катар виходить зі складу ОПЕК з 1 січня 2019 року. Таким чином емірат стане першою державою, що вийшла з ОПЕК за всю історію організації.

Print Friendly, PDF & Email