Президент Росії Володимир Путін підписав указ, яким вніс зміни до Стратегії державної національної політики РФ на період до 2025 року, передає ТАСС. Зокрема, у розділі про сучасний стан міжнаціональних відносин з’явився пункт про рийняття до складу РФ Республіки Крим.

«Значною подією для зміцнення загальноросійської громадянської ідентичності стало прийняття в РФ Республіки Крим та утворення у складі РФ нових суб'єктів - Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя. Викликане цим патріотичне піднесення сприяло реалізації заходів державної національної політики РФ, активізації участі інститутів громадянського суспільства в гармонізації міжнаціональних (міжетнічних) і міжрелігійних відносин, зниження ризиків і загроз виникнення в країні міжнаціональних конфліктів», - говориться в оновленій редакції Стратегії.

Крім того документ доповнено двома розділами - про цільові показники і про очікувані результати. Цільовими показниками в оновлений Стратегії названі, зокрема, частка громадян, які позитивно оцінюють стан міжнаціональних відносин; частка громадян, які відзначають відсутність відносно себе дискримінації за ознакою національної, мовної чи релігійної приналежності; а також частка громадян, які не відчувають негативного ставлення до іноземних громадян.

Серед очікуваних результатів реалізації Стратегії названі зміцнення єдності багатонаціонального народу РФ і загальноросійської громадянської ідентичності, формування єдиного культурного простору країни, запобігання, мирне вирішення конфліктних ситуацій в сфері міжнаціональних і міжрелігійних відносин, створення умов для соціальної та культурної адаптації іноземців в РФ. 

Print Friendly, PDF & Email