Член Єврокомісії Йоханнес Хан висловив думку стосовно безперспективності вступу Туреччини до Європейського Союзу, передає Интерфакс.

«Я вважаю, що в довгостроковій перспективі, було б набагато чесніше і для Туреччини, і для ЄС шукати нові шляхи і припинити переговори щодо вступу», – сказав він в інтерв’ю німецькій газеті Die Welt.

На думку Хана, турецьке членство в Європейському союзі нереально в близькому майбутньому.

Влада Туреччини почали переговори щодо вступу в ЄС в 2005 році, проте з тих пір процес зайшов у глухий кут у зв’язку з політичною ситуацією в країні, при цьому ряд держав-членів ЄС виступають проти прийняття Туреччини в ЄС.

Паралельно з цим процес вступу країни в ЄС прокоментував віце-президент Туреччини Фуат Октай. В своєму інтерв’ю для агентства Anadolu він заявив, що криза або нормалізація відносин Туреччини з рядом європейських країн не може впливати на курс Анкари щодо інтеграції в ЄС.

Октай також підняв тему спрощення візового режиму ЄС для громадян Туреччини. Він назвав це питання «несплаченим боргом» ЄС стосовно Туреччини.

Крім того він нагадав що ЄС досі не дотримався обіцянки щодо надання трьох мільярдів євро на підтримку сирійських біженців. «До сьогоднішнього дня в Туреччину надійшли лише 1,7 мільярда євро. ЄС також ухвалив рішення про перерахування другого траншу в розмірі трьох мільярдів євро на потреби біженців в Туреччині. Переговори з цього питання тривають», — сказав Октай.

Print Friendly, PDF & Email