Президент України Петро Порошенко повідомив в інтерв’ю турецькому агентству Anadolu, що Київ і Анкара планують підписати угоду «Про вільну торгівлю». За його словами, глави Туреччини і України єдині в думці щодо питання значущості угоди «Про вільну торгівлю».

Глава держави підкреслив важливість розвитку зв’язків з Туреччиною на високому рівні, а також подякував Реджепу Ердогану за чітку підтримку суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України.

«Туреччина зайняла рішучу позицію з питання незаконної анексії Криму. Туреччина і Україна також ведуть інтенсивний діалог стосовно ситуації навколо кримських татар. У зв’язку з цим відносини з Туреччиною грають ключову роль для забезпечення миру і стабільності в регіоні», – сказав Порошенко. Президент додав, що позиція Туреччини відіграє надзвичайно важливу роль в підтриманні миру і стабільності в регіоні Чорного моря.

Глава держави відзначив зусилля Туреччини в питанні звільнення українських політичних в’язнів, які незаконно утримуються в Росії і на окупованих українських територіях. «Президент Ердоган посприяв звільненню двох лідерів кримських татар — Улмі Умерова та Ахтема Чийгоза», — сказав Порошенко.

За його словами, співпраця Туреччини і України в питанні звільнення політв’язнів, затриманих російською стороною, буде продовжено.

Порошенко відмітив, що між Україною та Туреччиною склалися чудові відносини, які пояснюються тим, що між її лідерами склалася атмосфера повної довіри та підтримки. 

Президент також прокоментував двостороннє співробітництво Туреччини і України в сфері оборони і безпеки, розкол в православній церкві та розповів, що країни прийняли ряд важливих рішень стосовно подальшої співпраці.

В рамках свого візиту до Туреччини 4 листопада Петро Порошенко відкрив українське консульство в Анталії.

Print Friendly, PDF & Email