Новим автомобілям в Євросоюзі до 2030 року необхідно скоротити викиди вуглекислого газу на 37,5 відсотків у порівнянні з рівнем 2021 року. До такого рішення прийшли представники Єврокомісії, Європарламенту, а також країн — учасниць ЄС  в ході переговорів в Брюсселі в понеділок, 17 грудня, передає DW. 

Крім того викиди двоокису вуглецю у легких вантажних автомобілів до цього ж терміну повинні бути знижені на 31 відсоток. Проміжною метою для обох груп транспортних засобів виступає скорочення викидів на 15 відсотків до 2025 року.

Встановлена ​​межа є компромісом. Країни Євросоюзу закликали скоротити викиди вуглекислого газу на 35 відсотків, а Європарламент виступав за їх 40-процентне зниження.

Міністр сталого розвитку та туризму головуючої в ЄС Австрії Елізабет Кёстінгер позитивно відреагувала на досягнення єдиної позиції, зазначивши напружений характер переговорів. Європейське товариство захисту споживачів (BEUC) також привітало нові вимоги для автомобілів. У свою чергу, Об’єднання німецької автомобільної промисловості (VDA) виступило з їх різкою критикою. Нововведення «занадто багато чого вимагають і мало чому сприяють», стверджують представники VDA.

Нагадаємо, що Світовий банк оголосив про намір подвоїти свої вкладення в боротьбу зі зміною клімату. З 2021 до 2025 року Світовий банк виділить на ці цілі 177 млрд євро.

Print Friendly, PDF & Email