Міністерство закордонних справ прокоментувало прийняття Генеральною Асамблеєю ООН резолюції Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м.Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів». Відповідну заяву було опубліковано на сайті міністерства.
В повідомленні вказано, що прийняття документу засвідчило чітку позицію міжнародного співтовариства на підтримку територіальної цілісності України та засудження агресії РФ. Це рішення надіслало чіткий сигнал про невизнання спроби анексії Криму Російською Федераціє, а також про необхідність її негайного припинення.
«Резолюція висловлює рішучу стурбованість міжнародного співтовариства невиправданим застосуванням Російською Федерацією сили проти трьох кораблів ВМС України 25 листопада 2018 року у Чорному морі, в результаті якого було серйозно поранено окремих членів українських екіпажів, та закликає Російську Федерацію негайно звільнити українські кораблі та особовий склад», – стверджується в заяві.
В міністерстві також вказують, що резолюція містить заклик до Російської Федерації припинити перешкоджати законному праву на свободу судноплавства у Чорному та Азовському морях, а також Керченській протоці відповідно до міжнародного права, зокрема Конвенції ООН про морське право 1982 року. Крім того засуджується спорудження Керченського моста без згоди української сторони.
«Важливим елементом резолюції є засудження побудови та відкриття Російською Федерацією Керченського мосту, а також збільшення військової присутності Російської Федерації в акваторіях Чорного і Азовського морів», – йдеться у повідомленні.
На думку закордонного відомства, широка підтримка нашої позиції стосовно Криму та засудження мілітаризації Чорного і Азовського морів є чітким сигналом для Російської Федерації: російські злочини та провокації не залишаються поза увагою світового співтовариства, а держава-агресор понесе відповідальність за правопорушення.
Нагадаємо, що ГА ООН ухвалила резолюцію запропоновану українською владою. Документ закликає Росію вивести свої збройні сили з окупованого Криму і засуджує зростаючу російську військову присутність в Чорному і Азовському морях. «За» українську резолюцію проголосували 66 держав, «проти» проголосували 19, утримались 72 делегата.