У ЄС вступає в силу план заощадження газу. Так Європа прагне убезпечити себе від зупинки поставок з Росії.
Надзвичайний план Євросоюзу щодо скорочення споживання природного газу набув чинності у вівторок, 9 серпня. Він передбачає, що всі країни ЄС добровільно скоротять споживання газу на 15 відсотків з початку серпня до березня наступного року, порівняно із середнім споживанням за останні п’ять років у цей період. Мета такого заходу — знизити ризики, які можуть виникнути внаслідок повного припинення постачання газу з Росії. На тлі війни Росії проти України Газпром вже різко знизив обсяг постачання цієї сировини до європейських країн.

За підрахунками Європейської комісії, країни ЄС мають загалом заощадити 45 мільярдів кубічних метрів газу. Німеччина має скоротити своє споживання газу приблизно на 10 мільярдів кубометрів, щоб досягти мети в 15 відсотків.

Якщо не вдасться досягти достатньої економії на тлі широкомасштабного дефіциту поставок, наступним кроком може стати оголошення тривоги у всьому Євросоюзі та запровадження обов’язкових цільових показників щодо зниження споживання газу. Для цього кроку потрібна згода принаймні 15 країн ЄС, на частку яких припадає не менше 65 відсотків всього населення Євросоюзу.

Водночас деякі європейські країни, зокрема Іспанія, яка не залежить від російського газу, домоглися для себе винятків із плану економії газу і мають намір скоротити споживання менш ніж на 15 відсотків. Надзвичайний план діятиме протягом одного року.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію в боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email