Євросоюз має переглянути угоду про вільну торгівлю з Україною та запровадити обмеження на імпорт деяких продуктів харчування. Про це у середу, 7 грудня, заявив єврокомісар із питань сільського господарства Януш Войцеховський, пише Politico.

"Допомога Україні є нашим стратегічним пріоритетом і це не підлягає обговоренню. Це питання безпеки, але за деякими продуктами цю політику доведеться переглянути. Імпорт деяких сільськогосподарських продуктів справді збільшився у кілька разів після відкриття торгівлі з Україною", - сказав Войцеховський, виступаючи з відеозв'язку на заході у верхній палаті парламенту Польщі, присвяченому Спільній сільськогосподарській політиці ЄС.

Він зазначив, що з України "надходять у великих кількостях" кукурудза, ріпак та м'ясо птиці. За словами єврокомісара, Румунія та Болгарія вже заявили про "проблематичне" збільшення імпорту соняшникової олії з України.

Войцеховський сказав, що рішення про введення мит на харчові продукти з України "залежатиме від багатьох комісарів", але "я вважаю, що проблема існує. Там, де цей експорт явно збільшився, я виступатиму за введення обмежень".

Зазначимо, до цього в ЄС заявляли, що важливим є надання можливості необмеженого експорту продовольства з України, що є необхідною умовою для допомоги зруйнованій війною економіці країни.

Print Friendly, PDF & Email