В ООН опублікували доповідь про масові вбивства мирних жителів України російськими окупантами. Як сказано у середу, 7 грудня, у повідомленні Управління Верховного комісара з прав людини, звіт Моніторингової місії докладно описує, як російські війська вбивали мирних жителів в українських містах та селах у Київській, Чернігівській та Сумській областях України у період з 24 лютого до 6 квітня. 2022 року.

Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер заявила, що масові страти, описані в цій доповіді, можуть бути умисними вбивствами.

Так, у документі сказано, що у місті Буча під Києвом, яке знаходилося під контролем російських військ з 5 по 30 березня, місія задокументувала вбивство 73 цивільних осіб. Серед них: 54 чоловіки, 16 жінок, 2 хлопчики та 1 дівчинка. У процесі підтвердження є ще 105 ймовірних вбивств.

У звіті йдеться, що ООН зараз задокументувала насильницьку смерть 441 цивільної особи (341 чоловік, 72 жінки, 20 хлопчиків та 8 дівчаток) у трьох регіонах лише за перші шість тижнів російського вторгнення.

Водночас, в Організації вважають, що фактичні цифри, ймовірно, будуть значно вищими, оскільки триває робота з підтвердження ще 198 вбивств, що сталися у Київській, Чернігівській та Сумській областях України під час окупації.

"Цивільні особи ставали мішенями росіян на дорогах під час пересування в межах або між населеними пунктами, у тому числі під час спроб вибратися із зони бойових дій. Також російські солдати доставляли мирних жителів у імпровізовані місця несвободи, а потім стратили їх у полоні. Тіла багатьох жертв було знайдено зі зв'язаними за спиною руками та вогнепальними пораненнями в голову", - наголосила Богнер.

У доповіді ООН наголосили, що серед усіх жертв, яких стратили окупанти, 88% – чоловіки та хлопчики.

Print Friendly, PDF & Email