Вчора, 4 листопада, у центрі Тегерана зібрався натовп протестуючих місцевих жителів. Люди палили прапори США та висміювали американського президента Дональда Трампа. Так місцеве населення відреагувало на санкції, які Вашингтон відновлює вже з 5 листопада, повідомляють DW.

В цілому в акції взяли участь кілька тисяч осіб.

Люди вигукували «Смерть Америці» і несли плакати. Крім прапорів учасники протестів також спалювали доларові банкноти.

З 5 листопада США відновить всі санкції проти Ірану, які були зняті в рамках ядерної угоди 2015 року. Крім старих санкцій Вашингтон має намір додати в новий список санкцій ще 700 осіб.

Офіційний Тегеран також вже відреагував на цю новину. Представник МЗС країни Бахрам Касемі заявив, що іранська економіка досить розвинена, щоб не постраждати від економічних обмежень Вашингтона.

Конфлікт США і Ірану тягнеться вже не перше десятиліття, проте останнє загострення у відносинах відбулося, коли президент США Дональд Трамп заявив про вихід з угоди по атому. Тоді ж повідомлялося, що відновлення санкцій проти Ірану займе від 90 до 180 днів, саме за цей термін партнерам Ірану буде потрібно припинити ведення бізнесу з цією країною, заявило міністерство фінансів США.

Після цього Вашингтон оголосив про введення чергових обмежень проти Ірану. Тоді під санкції потрапили п’ятеро громадян, яких Вашингтон звинувачує в забезпеченні озброєнням хусит в Ємені.

Слідом за цим Трамп підписав указ про відновлення минулих санкцій проти Ірану. Перший етап розпочався ще 7 серпня, а друга частина імплементації буде запущена до 4 листопада.

Читайте також: Франція, Германія, Великобританія та ЄС засудили санкції проти Ірану: заява

Print Friendly, PDF & Email