Українські прикордонники не пропустили в Україну кореспондента російського телеканалу «Дождь» Євгену Зобніну. Правоохоронців не влаштувало те, як журналістка пояснила причину свого візиту.

На самому телеканалі зазначають, що Зобніна прибула в Україну на запрошення правозахисного центру «Меморіал», Луганського обласного правозахисного центру «Альтернатива» і німецької організації DRA. Тут вона повинна була взяти участь в блог-турі, присвяченому ситуації на Донбасі.

Увечері 4 грудня кореспондент повинна була покинути Київ і відправитися в Краматорськ.

Зобніну зупинили прямо в аеропорту, як тільки вона прилетіла. Журналістку відвели в кімнату і поговорили з нею. Прикордонники запитували про цілі візиту і уточнили, чи не бувала вона на територіях Донбасу, які не контролюються Києвом. Після цього Зобніну відправили назад.

Нагадаємо, військовий стан в Україні оголосили з 28 листопада по 26 грудня через конфлікт в Азовському морі і затримання Росією українських моряків.

Всього за тиждень після введення воєнного стану в Україні не пустили близько 700 громадян Росії.

Як повідомлялося раніше, громадянам Російської Федерації  чоловічої статі у віці від 16 до 60 років обмежено в’їзд на територію України у зв’язку з введенням воєнного стану в 10 областях України.Про це повідомив Голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал на нараді щодо посилення обороноздатності за участю президента України Петра Порошенка.

Цигикал розповів, що в пунктах пропуску здійснюються посилені заходи контролю. «На сьогоднішній день обмежено в’їзд іноземців, перш за все, громадян Російської Федерації. Не пропускають громадян Російської Федерації — осіб чоловічої статі у віці до 60 років», — сказав глава ДПСУ. Цигикал додав, що російських громадян будуть пропускати у разі виникнення обставин гуманітарного характеру, наприклад, якщо вони їдуть на похорон. Всі виключні обставини чітко прописані в інструкції для прикордонних служб.

Print Friendly, PDF & Email