В Україні з’явиться єдиний номер для виклику поліції, пожежників і швидкої.

Про це заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у вівторок, 30 жовтня, на відкритті Сімейної кімнати для батьків, чиї діти перебувають на стаціонарному лікуванні в Охматдиті, передає Укрінформ.
Так, вона пояснила, що в більшості європейських країн діє єдиний номер для виклику — 112 — який і може незабаром з’явиться в нашій державі.

«Зараз працюємо над тим, щоб в Україні діяв номер 112, як і в Європі. Щоб по ним можна було викликати і поліцію, і пожежників, і швидку допомогу. Щоб все реагували, коли є якась проблема », — сказала Супрун.

В.о. міністра пояснила, що за даним номером в Європі виїжджають відразу і поліція, і «швидка», і пожежники, при цьому правоохоронці мають навички першої домедичної допомоги. Також яскравим прикладом є номер 911 в США і Канаді, коли всі служби також виїжджають одночасно.

Супрун підкреслила, що в даний час в Україні не існує чіткої взаємодії між екстреною допомогою і поліцією.

Як повідомлялося раніше, В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зруйнувала популярний міф про те, що цибуля і часник захищають від грипу. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

Так, вона згадала, що люди часто підвішують цибулю і часник в приміщеннях або ж нарізають і розставляють по кутках. Крім того, багато хто робить краплі для носа. «Всі ці способи не мають під собою належного наукового обґрунтування.

І таке використання цибулі не принесе бажаного ефекту захисту», — зазначила вона. Очільниця МОЗ також зазначила, що це, швидше за все, призведе до печії або дискомфорту в шлунку.

Print Friendly, PDF & Email