В останні пару місяців південь та схід України залишили близько 300 тисяч громадян, ставши переселенцями.

За півроку війни з Росією внутрішніми переселенцями стали 6,9 мільйона українців, свідчать дані Міжнародної організації з міграції (МОМ) на 23 серпня.

 

«Більшість із більш ніж 300 тисяч нових переміщень, починаючи з липня, мала місце на півдні та сході країни», — зазначають в організації.

При цьому майже половина переселенців (44%) працездатного віку наразі не отримують доходу. Лише одна третина опитаних вказала зарплату як основне джерело доходу після переміщення, а 24% зазначили, що покладаються на державну підтримку. Як наслідок, більшість переміщених домогосподарств вжили таких заходів, як скорочення витрат (70%), включаючи витрати на продовольство, а третина взяла позику.

МОМ висловлює занепокоєння умовами проживання переселенців із наближенням осені та зими. 22% переміщених осіб серед опитаних наголосили, що їхнє житло не придатне до зимових реалій в Україні. Більше третини опитаних не мають можливості переїхати до прийнятного житла, переважно, через брак коштів. 30% ВПО, які знайшли притулок у селах (загалом близько 2 млн осіб), не мають доступу до медичних послуг.

Крім того повідомляється, що грошової допомоги потребують близько 60% переселенців, осіб, що повернулися, а також залишилися біля своїх будинків. Про потребу в ліках і ремонтних та будівельних матеріалах, насамперед, відзначають непереміщене населення (по 7%), що повернулося.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію в боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email