Наприкінці жовтня в Україні почалися перебої з роботою терміналів супутникового зв'язку Starlink від SpaceX Ілона Маска - це стосувалося 1300 пристроїв, які Україна придбала у британської компанії у березні та використала для військових операцій. Про це у п'ятницю, 4 листопада, повідомило CNN з посиланням на два джерела, знайомих з питанням.

Нещодавнє відключення терміналів в Україні почалося 24 жовтня, як стверджує один із співрозмовників видання - через брак фінансування.

Відключення стосувалося партії з 1300 терміналів, які Україна придбала у британської компанії у березні та використовувала для операцій, пов'язаних із веденням бойових дій.

SpaceX стягувала з українських військових 2500 доларів на місяць за підтримку зв'язку з кожним із 1300 терміналів, що збільшило загальну вартість до вересня майже до 20 млн дол. Зрештою можливість платити за послуги закінчилася.

Перед тим, як термінали повністю відключилися, Міноборони України на початку жовтня звернулося до британських колег із проханням сплатити місячний рахунок у 3,25 млн. доларів. Британський чиновник заявив, що після обговорень між міністерствами "було вирішено, що існують пріоритетніші військові можливості".

"Ми підтримуємо низку терміналів, які мають пряму тактичну користь для українських військових у відображенні російського вторгнення", - сказав британський чиновник у коментарі CNN. "Ми розглядаємо та визначаємо пріоритетність усіх нових запитів з погляду впливу, який внесок може мати на підтримку України у захисті свого народу від жахливого вторгнення Путіна".

Високопоставлений український чиновник підтвердив CNN факт відключення, назвавши апарати Starlink "дуже важливими" у війні проти Росії.

За даними SpaceX, в Україні знаходиться майже 20 тисяч терміналів Starlink, більшість з них були повністю або частково придбані за рахунок зовнішнього фінансування, зокрема від урядів США, Польщі та Великобританії.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email