Любомльський районний суд (Волинська обл.) засудив француза, який збирався в 2016 році здійснити теракт на території Франції і мав придбати для цього боєприпаси і зброю в Україні, до 6 років позбавлення волі. Про це на своїй сторінці в Facebook написав речник Генеральної прокуратури України (ГПУ) Андрій Лисенко.

«27-річного громадянина Французької Республіки за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами і вибуховими речовинами, а також приготування до вчинення терористичного акту засуджено до 6 років позбавлення волі», – зазначив Лисенко.

Лисенко додав, що француз, плануючи здійснювати на території Франції підпали і вибухи окремих об’єктів інфраструктури, вирішив незаконно придбати на території України вогнепальну зброю, боєприпаси і вибухові речовини.

«У другій половині червня 2015 року, в місті Маріупіль Донецької області, він звернувся до військовослужбовця одного з полків Національної гвардії України з пропозицією покупки за 16 тис. євро необхідних йому засобів ураження: 5 автоматів системи Калашникова з патронами до них, 2 ручних протитанкових гранатомети «РПГ -7В», 18 пострілів до них, 125 кг тротилу, 100 електродетонаторів», – повідомив Лисенко.

Наголошується, що український військовослужбовець повідомив про це в СБУ і дав згоду на виконання спеціального завдання з розкриття злочинної діяльності іноземця.

Нагааємо, що 21 травня 2016 року француз на автомобілі, повному зброї, вирішив перетнути кордон України через міжнародний автомобільний пункт пропуску «Ягодин». Після проходження митного оформлення співробітники СБУ затримали іноземця.

Print Friendly, PDF & Email