Страйки залізничників у локомотивних депо «Укрзалізниці» у Кривому розі та Кременчуці завдають шкоди всій економіці України. Про це в коментарі «Обозревателю», пише «112 Україна», повідомив економічний експерт Олександр Палій.

За словами експерта, металургійні підприємства через «італійський страйк» на «Укрзалізниці» вже не змогли завантажити десятки тисяч тонн продукції. Економіка країни недоотримує десятки мільйонів доларів валютної виручки, а самі підприємства зазнають колосальних збитків.

«Страйки на транспорті, на тих підприємствах, які генерують приплив іноземної валюти, є шкідливими для країни. Це всі мають розуміти. Тут треба шукати компроміс. Транспорт і підприємства, які дають валюту, є дуже важливими для України. Тут не можна займатися шантажем, а треба шукати спільний інтерес», — пояснив експерт.

Тільки впродовж перших кількох днів підприємства через страйк не змогли відправити близько 60 тис. т продукції вартістю близько 5 млн дол. Щодня страйк на транспорті призводить до колосальних втрат не тільки для металургійних підприємств, а й для всієї України. Так, експортна виручка – один з основних джерел валюти в країні. Палій упевнений: якщо страйки триватимуть, керівництво підприємства не зможе виконати вимоги працівників, навіть якщо погодиться на них.

«Це серйозна сума втрат. Це ілюстрація того, що на самих підприємствах неминуче будуть проблеми», — пояснив експерт. До речі, залізниця – один з основних способів транспортування товарів в Україні. Продовження бойкоту може вдарити по всій економіці країни.

 

Print Friendly, PDF & Email