Верховна Рада дійшла згоди з Венеціанською комісією щодо законопроекту Про Вищий антикорупційний суд. Про це в понеділок, 21 травня, журналістам заявив один з авторів законопроекту Георгій Вашадзе, повідомляє «Корреспондент» з посиланням на Укрінформ.

«Переговори з представниками Венеціанської комісії пройшли конструктивно, у них узяв участь голова Верховної Ради Андрій Парубій, голова профільного комітету. Найголовніше, про що ми домовилися: по-перше, ті питання, які вже були вирішені з МВФ про підслідність і кваліфікаційні вимоги. Ми повністю згодні з Венеціанською комісією. Ті альтернативні рішення, які наша команда запропонувала, фактично прийнятні для всіх сторін», — сказав Вашадзе.
Щодо повноважень Громадської ради міжнародних експертів, за словами депутата, є домовленість «щодо того принципу, який ми запропонували».
Вашадзе підкреслив, що це питання буде обговорюватися на зустрічі з юристами й представниками МВФ сьогодні ввечері.
У той же час політик уточнив, що експерти отримають навіть більше повноважень, ніж розраховувало міжнародне співтовариство:
«З одного боку, вони будуть визначати доброчесність, конфлікт інтересів, а з іншого боку — кваліфікаційні вимоги до суддів Антикорупційного суду».
Він додав, що до пропозиції президента України було додане також положення про те, що експерти отримуватимуть зарплату за свою роботу. За його підрахунками, йдеться про суму близько 7 тис. доларів. Їм також оплачуватимуть проживання й перельоти.
При цьому, зазначив Вашадзе, ані Венеціанська комісія, ані представники МВФ не зачіпали питання щодо додаткових гарантій суддям Антикорупційного суду. Народні депутати запропонували врахувати, щоб тільки генеральний прокурор міг притягати цих суддів до відповідальності, причому справи буде розслідувати не НАБУ, а ДБР — задля недопущення конфлікту інтересів.
Сторони також дійшли згоди, щоб кримінальні справи, які вже розглядаються в суді, не переносилися в Антикорупційний суд після його створення, щоб не перевантажувати його, зауважив депутат.
За прогнозами Вашадзе, Антикорупційний суд в Україні може запрацювати на початку 2019 року.

 

Print Friendly, PDF & Email