В Угорщині перейменували посаду урядового уповноваженого по Закарпаттю, яка викликала безліч суперечок в Україні. Таке рішення 29 жовтня опублікували в офіційному виданні Міністерства юстиції Угорщини, пише «Європейська правда».

Віце-прем’єр Жолт Шем’єн підписав указ, який змінив посаду Іштвана марю на «уповноваженого міністра, відповідального за розвиток співпраці Саболч-Сатмар-Березької області та Закарпатській області, а також координацію програми дитячих навчальних закладів Карпатського басейну».

Тепер назва посади говорить не про розвиток одного лише Закарпаття, а про співпрацю прикордонних областей. Тим самим Угорщина повернула назву, яка діяла до весни 2018 року, і додала до функцій уповноваженого роботу з ДНЗ Карпатського регіону.

У серпні цього року в Україні обурилися створенням в угорському уряді посади «уповноваженого міністра з питань розвитку Закарпаття і програми розвитку дошкільних навчальних закладів Карпатського басейну». Рішення сприйняли як втручання Угорщини у внутрішню політику України. У МЗС обіцяли заборонити уповноваженому відвідувати Україну, якщо його посаду не перейменують.

31 серпня міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сійярто обіцяє змінити спірну назву. Через деякий час в Угорщині підтвердили цю інформацію.

Як повідомлялося раніше, Угорщина негайно зніме право вето на проведення комісії Україна-НАТО, якщо Україна, зокрема, відновить права угорців Закарпаття на освіту рідною мовою.

Print Friendly, PDF & Email