Угорщина негайно зніме право вето на проведення комісії Україна-НАТО, якщо Україна, зокрема, відновить права угорців Закарпаття на освіту рідною мовою.

«Це абсолютно ясно і було ясно з вересня 2017 року. Перше: вже існуючі раніше права угорських меншин щодо освіти повинні бути повернуті», — повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто журналістам на полях Варшавського безпекового форуму в середу, відповідаючи на питання про необхідних умов припинення блокування комісії Україна-НАТО, передає Інтерфакс-Україна.

Крім цього, Сійярто заявив про необхідність продовження перехідного періоду до 2023 року і вилучення з дії закону приватних шкіл. Також він висловився за встановлення українською владою прямого діалогу з угорською громадою Закарпаття.

«Якщо ці критерії будуть виконані, ми будемо раді зняти вето», — резюмував глава МЗС.

Раніше голова українського Міністерства зовнішніх справ Павло Клімкін заявляв про те, що допускає кримінальне покарання для українців за другий паспорт, а офіційний Будапешт звинуватив Київ у бажанні змінити етнічний склад Берегово. За словами Сійярто, «політика Києва досягла жахливого дна і нагадує» найстрашніші диктатури «.

Як відомо, український сайт «Миротворець» оприлюднив список з більш ніж трьомастами прізвищами під заголовком «Вони присягнули на вірність Угорщині, перебуваючи на держслужбі і в органах місцевої влади України». До нього увійшли депутати і чиновники Закарпатської області, які, за їхніми даними, отримали друге громадянство, крім українського.

Print Friendly, PDF & Email