Підтримувані США сили сирійської опозиції захопили останній оплот ІДІЛ на сході Сирії, населений пункт Багхуз. Сотні бойовиків-ісламістів здалися в полон, передає Голос Америки. 

За словами прес-секретаря сирійських демократичних сил Мустафи Балі, захоплення табору «Ісламської держави» в Бакхузі є великим кроком вперед, але про остаточну перемогу над екстремістами ще рано говорити. Під контролем ІДІЛ залишається крихітна смуга землі вздовж річки Євфрат. Крім того, відомо, що навіть на звільнених від торрористичної організації територіях її бойовики підтримують сплячі осередки, які в майбутньому можуть перетворитися на реальну загрозу.

Взяття Багхуза знаменує символічний кінець самопроголошеного «халіфату», який на піку свого розширення займав більшу частину Сирії і Іраку. Протягом останніх чотирьох років підтримувані США угруповання повстанців провели успішну кампанію зі знищення «халіфату».

Як заявив Мустафа Балі, серед полонених знаходяться підозрювані в скоєнні теракту в січні на півночі Сирії, в результаті якого загинули 16 осіб включаючи четверо громадян США — двоє військовослужбовців і двоє цивільних.

Нагадаємо, що три місяці тому президент США Дональд Трамп заявив, що всі американські військовослужбовці будуть виведені з Сирії. Це рішення викликавши критику з боку багатьох американських політиків, і схвалення з боку Кремля. Пізніше в американських ЗМІ з’явилися дані про намір Білого дому залишити в Сирії від 200 до 400 американських військовослужбовців в складі миротворчої місії. Плани по чисельності і призначенню цього контингенту продовжують опрацьовуватися Пентагоном.

Print Friendly, PDF & Email