Представники США і Китаю в середу зустрілися у Вашингтоні, щоб почати другий раунд переговорів, націлених на врегулювання торгового конфлікту між двома державами, передає Голос Америки.

Китайську делегацію очолює віце-прем’єр Лю Хе, американську — торговий представник Роберт Лайтхайзер. Учасники переговорів протягом двох днів обговорюватимуть претензії Вашингтона з приводу того, що Китай змушує американські компанії ділитися своїми технологічними розробками з китайськими фірмами, а також з приводу обмежень доступу на великий китайський ринок.

Однак новий раунд переговорів загрожує затьмарити ситуація навколо Мен Ваньчжоу, фінансового директора китайського технологічного гіганта Huawei, якій американська прокуратура в понеділок пред’явила звинувачення в змові з метою порушення американських санкцій відносно Ірану і приховуванні своєї діяльності від фінансових інститутів і американського уряду. Китай був украй обурений арештом Мен Ваньчжоу, яку 1 грудня затримали в канадському Ванкувері за запитом американської влади,яка вимагає її екстрадиції в США.

Нагадаємо, що 2 грудня президент США Дональд Трамп і його китайський колега Сі Цзіньпін погодили тимчасове торгове перемир’я.

Print Friendly, PDF & Email