Американська влада в понеділок, 28 січня, висунули китайської компанії Huawei, кільком її американським відділенням і фінансовому директору Мен Ваньчжоу звинувачення в скоєнні ряду злочинів. Серед них — банківське шахрайство, порушення санкцій, перешкоджання правосуддю, а також промислове шпигунство, повыдомляє DW.

Зокрема, затримана 1 грудня в Канаді Мен Ваньчжоу звинувачується в тому, що вона надала недостовірну інформацію американським банкам, щодо бізнес-зв’язків китайської компанії з Іраном. Пізніше вона була відпущена під заставу. Зараз США домагається екстрадиції фіндиректора.

Крім того, Huawei звинувачують в розкраданні комерційної таємниці у його американських партнерів. Це стосується в першу чергу розробок компанії T-Mobile в області роботизованих телефонів.

За минулі місяці влада США, побоюючись витоку персональних даних, неодноразово застерігала інші країни від використання телекомунікаційного обладнання, що поставляється американськими компаніями-партнерами Huawei. Китайський технологічний гігант кожен раз спростовував ці звинувачення, вимагаючи від США надати докази.

У січні 2019 року менеджер з продажу Huawei в Польщі був заарештований за звинуваченням у шпигунстві на користь китайської розвідки. Після цього Huawei звільнила його.

Print Friendly, PDF & Email