Резолюція Європарламенту, яка містить заклик згорнути «Північний потік — 2» не вплине на практичну реалізацію цього проекту і заходи, які Євросоюз робить по його регулюванню. Про це заявляє ТАСС з посиланням на дипломатичне джерело.

«Резолюції Європейського парламенту носять рекомендаційний характер. Єврокомісія завжди приймає їх до уваги, проте не зобов’язана реалізовувати заклики і вимоги, які там містяться, приймаючи самостійні рішення», — зазначив співрозмовник агентства.

Стосовно «Північного потоку — 2», джерело нагадало, що в даний момент завершується процес внесення поправок в Газову директиву ЄС, яка і стане законодавчою базою для регулювання цього проекту. 

«Ми розраховуємо, що Європарламент затвердить узгоджені поправки в текст цієї директиви на пленарній сесії в кінці березня або початку квітня. Це дозволить створити чіткі рамки європейського законодавства, що регулюють транскордонні морські газопроводи, включаючи» Північний потік — 2 «, — підкреслив він.

Нагадаємо, що в Європейському парламенті заявили про необхідність згорнути проект будівництва російського газопроводу «Північний потік-2», яким планується поставляти газ в Європу в обхід України. 

Print Friendly, PDF & Email