У ОРДЛО зник російський художник-акціоніст та ЛГБТ-активіст та колишній учасник арт-групи «Війна» Олег Васильєв, який більше відомий за псевдонімом «Сіре Фіолетове» та мистецтвознавець Вікторія Мірошниченко. Про це повідомив у соцмережах ізраїльський культуролог Алек Епштейн. Як стало відомо, Сіре Фіолетове мав намір провести в Донецьку антивоєнну ЛГБТ-акцію, Мірошниченко супроводжувала його.

З відповіді на офіційного листа, який Епштейн направив до канцелярії голови сепаратистської Народної Ради самопроголошеної ДНР Дениса Пушиліна, стало відомо, що аукціоніст зі своєю супутницею доїхали до кордону РФ на таксі з Ростова-на-Дону. На пункті перетину Успінка вони пересіли в інше таксі, та благополучно прибули до Донецька. Далі їхні сліди губляться. Між тим, співрозмовниця Епштейна запевнила, що ані в «МГБ», ані в «МВС» самопроголошеного ДНР Сірого Фіолетового і Мірошниченко немає.

У коментарях до свого посту культуролог пояснив, що до сих пір не повідомляв про поїздку Сірого Фіолетового і Мірошниченка в ДНР, оскільки отримав інформацію, що вдень 6 лютого їх звільнять і виженуть з «республіки».

Сіре Фіолетове — колишній активіст арт-групи «Війна». Серед перформансів з його участю – «повішення гастарбайтерів і гомосексуалів», що була проведена в одному з московських торгових центрів. Акція була спрямована на захист прав мігрантів та геїв. Сам акціоніст виступив у ролі одного зі страчених гомосексуалів. Пізніше, Сіре Фіолетове взяв участь в ще одній скандальній акції, на цей раз з Pussy Riot – аукціоністами було повішено опудало релігійного єврея. Попри те що художники стверджували, що акція спрямована проти антисемітизму, президент Росії Володимир Путін особисто звинуватив її учасників в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.

У 2014 році Сіре Фіолетове виїхав до Фінляндії та отримало там політичний притулок, через заяву про переслідування як ЛГБТ активіста.

Print Friendly, PDF & Email