Завантаженість українських портів зросте після погодження продажів зерна, обсяг експорту може досягти 5 млн тонн, вважають в ООН.
Власники суден виявляють «надзвичайний інтерес» до експорту зернових з України Чорним морем у рамках Стамбульської угоди. Про роботу зернового коридору розповів тимчасовий координатор ООН у Спільному координаційному центрі у Стамбулі Фредерік Кенні, пише Reuters.

«Ми очікуємо значного зростання кількості заявок на перевезення», — сказав він.

В ООН вважають досяжним обсяг експорту українського зерна в 2-5 млн тонн на місяць.

Кенні вважає, що кількість кораблів, що прямують до українських портів, зросте, коли буде погоджено продаж зерна.

Він нагадав, що експортна угода є комерційною, а не гуманітарною операцією, яка керуватиметься ринком. Усі кораблі мають пройти перевірку, щоб розвіяти побоювання РФ щодо того, що вони можуть переправляти зброю в Україну.

«На початку наступного тижня ми проведемо комплексний огляд процедур, щоб побачити, що потрібно налаштувати та покращити», — сказав Кенні.

Поточним пріоритетом роботи коридору є звільнення причалів в українських портах, щоб могли заходити і завантажуватися нові судна. Поки не було відправок пшениці, судна вирушають із кукурудзою, соєвими бобами й соняшниковою олією та шротом.

Представник ООН додав, що у Туреччині стоять на якорі кілька порожніх суден, які чекають на організацію продажів, щоб вирушити в Україну за вантажем.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію в боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email