Заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова заявила, що турбулентність на готівковому ринку спала.

Ситуація на готівковому валютному ринку стабілізується. Про це заявила перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова в ефірі телемарафону.

«Заборона публікувати курс (в обмінниках. – Ред.) була одним з рішень у комплексі, коли ми підійшли до регулювання готівкового валютного ринку. Наше рішення має цілий комплекс вимог до небанківських обмінних пунктів, у тому числі вимоги, які мають убезпечити клієнтів і касирів, вимоги щодо проведення операцій з обов’язковим використанням РРО», – розповіла вона.

За її словами, одним з додаткових пунктів стала вимога припинити публікацію курсу валют. Для такого рішення було кілька причин.

«По-перше, ми побачили, що часто не відповідає курс, який ми бачимо на табло, тому курсу, за яким реально здійснюється операція, – це введення в оману. По-друге, дійсно, після нашого рішення (про підвищення курсу. – Ред.) ми побачили, що деякі обмінні пункти почали використовувати ситуацію із спекулятивною метою, розганяючи курс, хоча підстав для цього не було», – зазначила Рожкова.

Зараз турбулентність на готівковому ринку спала, ринок заспокоївся.

«Одним з наших рішень було ще й дозволити банкам пропонувати більше готівкової валюти, це також спрацювало. На сьогодні ми очікуємо, що банки, щоб задовольняти громадян, почнуть роботу своїх відділень, у тому числі у вихідні дні, щоб не було ажіотажного попиту», – розповіла заступник голови Нацбанку.

За словами Рожкової, рішення НБУ в комплексі вже дали результат, тому в Нацбанку сподіваються, що в майбутньому це буде запорукою відносної стабілізації на готівковому ринку.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію в боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email