Обстріл порушив практично всі сім незамінних компонентів ядерної та радіаційної безпеки станції, визнали в організації.

Безпосередньої ядерної загрози на Запорізькій АЕС зараз немає, заявляють у МАГАТЕ.

 

Там нагадали, що 6 серпня було зафіксовано обстріл поблизу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива на ЗАЕС, який завдав певних збитків, але доступні вимірювання радіації продовжують показувати її нормальний рівень на місці.

Також зазначається, що видимих ​​пошкоджень ні контейнерів із паливом, ні захисного периметра об’єкта не було.

При цьому обстріл пошкодив кабелі зв’язку, що є частиною системи радіаційного контролю, що може вплинути на роботу трьох датчиків радіаційного виявлення.

МАГАТЕ звернуло увагу, що обстріли порушили практично всі сім незамінних компонентів ядерної та радіаційної безпеки, у тому числі щодо фізичної цілісності АЕС, функціонування систем безпеки та захисту, забезпечення роботи персоналу та зовнішніх джерел живлення.

«Після інциденту Україна повідомила МАГАТЕ, що персонал станції обмежив доступ до внутрішнього кризового центру ЗАЕС, що потенційно може вплинути на реагування у разі надзвичайної ситуації, навіть якщо доступ до зовнішнього центру залишатиметься можливим», – йдеться у повідомленні.

Крім того, в МАГАТЕ додали, що український регулятор ДІЯРУ заявив, що його комунікація із ЗАЕС була «дуже обмеженою та фрагментарною».

Глава МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі вкотре заявив про необхідність якнайшвидшого прибуття на станцію експертної місії організації, «щоб допомогти стабілізувати ситуацію з ядерною безпекою».

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію в боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email