Праворадикальні екстремісти все частіше використовують соціальну мережу «В контакте» для координування своїх дій та пропаганди. Це відбувається у в зв’язку з дедалі сильнішим контролем їх дій, а мережа вважається «надійним місцем», тому що її адміністратори рідко видаляють протизаконні записи користувачів. Такі результати показало дослідження порталу hass-im-netz.info, оприлюднене 22 жовтня, передає DW.

На сторінках «В контакті» представлено «весь спектр правих екстремістів», йдеться в повідомленні, а мультимедійні можливості соцмережі є особливо небезпечними для молоді, оскільки до різних матеріалів, включаючи відеозаписи вбивств, можна отримати доступ «без вікового контролю».  Рік тому в Німеччині вступив у дію закон про захист прав в соціальних мережах, який привів до того, що праві екстремісти почали шукати для себе альтернативні платформи. «В контакті» з її відсутністю суворих обмежень стала ідеальним притулком. 

«Хоча праві екстремісти все частіше використовують «В контакте», сама соцмережа не виявляє зацікавленості у видаленні протиправного вмісту при надходженні відповідних повідомлень від користувачів. Внутрішні правила спільноти також не застосовуються з потрібним ефектом», — йдеться в досліджені hass-im-netz.info . Експерти відзначають, що «структурні проблеми» у vk.com залишаються незмінними: пропаганда ненависті та інші серйозні порушення не призводять до наслідків для їх авторів.

Print Friendly, PDF & Email