Сьогодні представники ООН, КНДР та ПІвденної Кореї розпочали трьохсторонні переговори з роззброєння Об’єднаної зони безпеки в Демілітаризованій зоні, повідомляє Голос Америки.

Як сказано у повідомленні міністерства оборони Південної Кореї мета ціїє наради полягає в «перевірці та оцінці статусу операцій з розмінування Об’єднаної зони безпеки і консультаціях з питань графіка виведення вогнепальної зброї, постів охорони, коригування особового складу охорони, а також майбутніх планів взаємних перевірок».

Демілітаризація була постійною темою в дискусіях двох Корей з початку 1990-х, але до теперішнього часу відповідних умов для неї так і не знаходилося. Сьогодні командування місії ООН в Кореї адаптує місію для підтримки нових дипломатичних зусиль. ООН має відігравати більш значну роль у процесі стабілізації Корейського півострова. 

Глава Командування ООН генерал Вінсент Брукс зазначив у окремій заяві, що переговори на минулому тижні «внесли свій вклад в діючі механізми забезпечення перемир’я, використовувані Корейською народною армією і Командуванням ООН, а черговий діалог Корейської народної армії і військових Республіки Корея сприятиме подальшій реалізації Всеохоплюючої військової угоди».

Нагадаємо, що КНДР та Сполучені Штати ведуть переговори, щодо проведення наступного саміту між Кім Чен Ином та Дональдом Трампом. 

Print Friendly, PDF & Email