В Ірландії офіційно скасували заборону на богохульство. У п’ятницю в країні пройшов референдум, на якому 65% тих, хто проголосував, висловилися за вилучення самого поняття з Конституції республіки. 35% громадян виступили проти.

Раніше публікація богохульних (в конституції Ірландії, до речі, так і не було чітко сформульовано це поняття) матеріалів могла каратися штрафом аж до 25 тисяч євро.

«Ми в захваті від результату. Для нас це реальний крок до побудови ще більш гуманної, світської країни », — прокоментував результати референдуму представник Ірландської гуманістичної асоціації Норин Хартіган.

Конституційні збори рекомендували вилучити з основного закону країни положення, яке вимагає карати за публікацію або проголошення богохульних промов як за кримінальний злочин.

Так, британський актор-комік і письменник Стівен Фрай потрапив під слідство в 2015 році після того, як ірландська поліція отримала скаргу на його інтерв’ю, в якому він назвав Бога тупим, егоїстичним і «абсолютно явним маніяком».

Закон про богохульство був внесений до конституції країни в 1937 році. Його текст був такий: «Публікація або висловлювання блюзнірського, крамольного або непристойного справи є злочином, який буде каратися відповідно до закону».

У 2009 році був прийнятий новий закон, за яким богохульство каралося штрафом в розмірі до € 25 тис.

Як повідомлялося раніше, в Ірландії більшість жителів на референдумі проголосували за легалізацію абортів. За скасування заборони абортів проголосували 66,4% виборців, проти — 33,6%. Явка на референдумі склала понад 64%.

 

Print Friendly, PDF & Email