Збройні сили України продовжують досягати значних успіхів у Херсонській області та постійно погіршують моральний дух та бойові можливості російських військ на цьому напрямку. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 12 вересня.

Супутникові знімки позицій РФ у Киселівці (15 км на північний захід від Херсона) показують, що всі російські машини, крім чотирьох, відійшли від попередніх передових позицій.

Зазначається, що Киселівка є оперативно важливим місцем для російських військ, оскільки це останній великий населений пункт вздовж шосе E58 та залізничної лінії між нинішніми українськими позиціями та Чорнобаївкою.

«Очевидне відведення російських військ з цієї позиції може порушити здатність росіян захистити північно-західні околиці Херсона і свідчить про те, що російські війська в цьому районі відчувають безпосередню загрозу», — наголосили аналітики.

Крім того, армії РФ не вдається укріпити нову лінію фронту після поразки в Харківській області, і вони активно залишають цей район або передислокуються на інші напрямки.

У ISW додали, що успіх останніх контрнаступальних операцій ЗСУ може вплинути на бажання чи здатність російського військового командування вчасно використати новосформовані добровольчі підрозділи в Україні.

Раніше повідомлялося, що лінія фронту на півдні України просунулась на 12 кілометрів, звільнено понад 500 квадратних кілометрів окупованих територій.

Як заявив глава Міноборони Олексій Резніков, просування ЗСУ на Херсонському напрямку йде повільніше, ніж на Харківському, оскільки це сільськогосподарський регіон з іригаційними каналами, які росіяни можуть використовувати як оборонні траншеї.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email