Україна надала зпит Сполученим Штатам Америки на нову партію озброєння, у тому числі ракетні системи ATACMS, дальність яких досягає 300 кілометрів. Про це у понеділок, 12 вересня, пише The Wall Street Journal із посиланням на відповідний документ, переданий американським законодавцям.

У документі перераховано десятки видів озброєнь, які потрібні Збройним силам України для продовження контрнаступу у 2023 році.

«Серед них армійська тактична ракетна система ATACMS, яку раніше адміністрація президента США Джо Байдена відмовилася надати», — сказано в повідомленні.

Усього перелік вимог України для наступальних операцій включає 29 видів систем озброєння та боєприпасів. Серед них танки, дрони, артилерійські системи, протикорабельні ракети Harpoon та 2000 ракет для Himars.

Швидкість польоту ракети ATACMS — півтора кілометри на секунду, у своїй ракета може маневрувати повітря і створювати звані пастки для систем ППО противника. Збити таку мету дуже складно, причому зрозуміти по радарах, яка саме ракета летить, теж практично неможливо. При цьому допустиме відхилення від мети на максимальній відстані — від 10 до 50 метрів. Озброєння з такою точністю та дальністю поразки Росія не має.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email