Усі українські моряки, захоплені внаслідок інциденту у Керченській протоці 25 листопада, заявили про свій статус військовополонених. Про це у Facebook повідомив Микола Полозов, один з адвокатів, що захищають українських моряків, передає ВВС Україна.

Правозахисник написав, що станом на 27 грудня «всі 24 військовополонені українські моряки заявили слідству, що є військовополоненими».

У повідомлені сказано, що 27 грудня заяви про свій статус зробили поранені моряки: матрос з катера «Бердянськ» Андрій Ейдер та старший матрос з того ж корабля Андрій Артеменко.

Українська влада з самого початку заявляла, що вважає захоплених Росією моряків військовополоненими, а отже їх не можна судити в Російській Федерації. За словами уповноваженої Верховної ради з прав людини Людмили Денісової, українці підпадають під визначення військовополонених, яке передбачене Женевською конвенцією. Враховуючи статус військовополонених, не може бути ніякого обміну на будь-яких злочинців, в тому числі з Російської Федерації, заявляла Денисова.

Російська сторона називає інцидент в керченській протоці провокацією з боку Києва і звинувачує 

24 українців, які знаходилися на захоплених кораблях, у нелегальному перетині державного кордону організованою групою зі зброєю. Наразі всі моряки перебувають у СІЗО «Лефортово» та «Матроська тиша» в Москві. 

Нагадаємо, що 26 грудня так званий верховний суд Криму закінчив розглядати скарги на арешт 20-ти з 24-х українських моряків. Апеляції було відхилено. «Суд» задовольнив лише скорочення терміну арешту військовополонених на один день. 

Print Friendly, PDF & Email